לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

תפקיד רופא המשפחה באבחון מחלת הסרטן

אבחון מחלת הסרטן וגידולים ממאירים הינו הליך בעל חשיבות רבה, ובחלק גדול מהמקרים להליך האבחון והגילוי המקדים השלכות הרות גודל ומצילות חיים, כאשר חוסר אבחון או אבחון מאוחר, לקוי או שגוי של מחלת הסרטן עשוי להיחשב כרשלנות רפואית מצידו של הגורם הרפואי.
בחלק גדול מהמקרים, הליך אבחון מחלת הסרטן מתחיל אצל רופא המשפחה של כל אחד ואחת מאיתנו, וזאת לנוכח העובדה שכל סממן ראשוני של המחלה גורם לחולה להתלונן על מיחושים כאלו ואחרים בפני רופא המשפחה. כפועל יוצא מכך, רשלנות רפואית באבחון סרטן עלולה להתרחש מצידו של רופא המשפחה, וזאת במידה ותלונותיו של החולה אינם מעוררים חשד לקיומה של מחלה ממארת אצל רופא המשפחה. 

מתוקף תפקידו של רופא המשפחה לערוך לכל אחד ואחת מאיתנו אבחנה מבדלת המיועדת לצרכי שלילת גורמים שונים העלולים להצביע על תפקוד לקוי של המערכת החיסונית. בשלב זה, רופא המשפחה אמור להפנות את החולה לערכית בדיקות מקיפות אשר יסייעו בזיהוי המחלה בשלביה המוקדמים. 

אבחון מחלת סרטן-כיצד? 

האבחון הרפואי למחלת הסרטן מתבצע באופן הדרגתי באמצעות סדרת בדיקות מקיפות הכוללות בין היתר בדיקות מעבדה בסיסיות (דם, צואה ושתן), בדיקות הנערכות באמצעות צילומי רנטגן, MRI ו-CT ועוד. לאורך כל שלבי האבחון וקיומן של הבדיקות השונות, רופא המשפחה נדרש לגלות ערנות מתמדת בכל הנוגע למצב בריאותו של הנבדק, וזאת במסגרת מעקב מתמיד אחר החמרת התסמינים מהם סובל הנבדק ומצב בריאותו הכללי. 

חוסר תשומת לב מצידו של רופא המשפחה לתסמינים השונים ועיכוב בהפניית החולה לבדיקות מקיפות המיועדות לצרכי גילוי ואיתור של מחלת הסרטן עלולות להיחשב כסוג של רשלנות רפואית באבחון סרטן. מכיוון ששלב הגילוי והאבחון המקדים הינו בעל השפעה מכרעת על סיכויי ההחלמה מהמחלה באמצעות התאמת הטיפול המדויק, תשומת ליבו של רופא המשפחה לעניין התסמינים המוקדמים הינה חשובה לאין ערוך, וכל התעלמות מצידו של רופא המשפחה לאותם תסמינים עלולה להוביל לאבחון מאוחר של המחלה ולתוצאות הרות גורל עבור החולה. 

אנחנו במשרד עורכי הדין- אסף אודיז, מלווים ברמה המשפטית עשרות תיקי תביעה בתחומי רשלנות רפואית באבחון סרטן, ובכל אחד ואחד מהם אנו עושים הכול על מנת למצות את מלוא הזכויות העומדות לרשות התובע.