לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

אבחון מחלות וממצאים רפואיים


אבחון מחלות או ממצאים רפואיים הינם אבן יסוד בתיקי רשלנות רפואית, שכן אבחון הממצאים ו/או המחלות הינו זמן הטיפול הראשוני או המתאים והנכון ביותר לביצוע אבחנות מבדלות לגבי סימפטומים שונים. רופאי המשפחה או רופאי המיון או כל גורם רפואי אחר שמקבלים באופן  ראשוני חולים כדי להתרשם ולקבל אנמנזה אודותיהם, משמשים בפועל כקטליזאטורים או  סננים לשם שלילת מחלות או תופעות רפואיות ידועות ומוכרות ולפיכך חלה עליהם חובה  להפנות את החולה לבדיקות מקיפות ובירורים רפואיים על ידי מומחים מתאימים, לצורך העניין בדיקות הדמיה, בדיקות מומחים מתאימים, כגון אורולוג, אורטופד, קרדיולוג, נירולוג וכיוצא בתחומי רפואה אלה. 

אבחון שגוי בזמן אמת אינו בהכרח מהווה רשלנות רפואית, שכן המבחן אינו מבחן של חוכמה לאחר מעשה אלא המבחן הוא בזמן הטיפול, בו נבחנת האם חלה סטייה מנורמה רפואית מקובלת כרשלנות רפואית.  

כמובן שבתיקי רשלנות רפואית חלים מבחנים נוספים ומשוכות אותם נדרשים תובעים לצלוח במהלך המשפט, או אז, נדרשים להוכיח כי מלבד הרשלנות יש בהכרח קשר סיבתי בינה ובין הנזק שנגרם לתובע שאם כן יצליח התובע בתביעתו. אם כן, חשוב לשים לב ולפקוח עיניים בכל שלבי הטיפול בנו הן בקופות החולים והן בבתי החולים כאשר לעיתים רבות, רופאים מתייחסים בצורה שגויה לממצא מדאיג ומומלץ אם הדברים נראים לכם  מחשידים או שלא מצאו מזור לבעייתכם לקבלת מייד חוות דעת רפואית נוספת.  

דוגמא אחת מיני אלפים לאבחון שגוי והתנהגות רפואית בלתי מקובלת שמצדיקה הגשת תביעת רשלנות רפואית, הינה באדם שהתלונן על כאבי בטן תחתונה ועל כאבים באזור המפשעה כאשר בבית החולים נשלח לביצוע בדיקות מעבדה ולא נבדק על ידי אורולוג כלל כאשר לאחר שוחרר לביתו ומספר  ימים נאלצו לכרות אחד מאשכיו.  

בכל עניין שבו מועלה על ידיכם חשד שרשלנות רפואית מעורבת או שרשלנות רפואית הינה ברורה כשמש פנו מייד למשרד עורכי דין מומחה באופן ספציפי בניהול תיקי רשלנות רפואית וקיימו ייעוץ  מיידי לגבי הסוגיות בעניין הנדון. זכרו, רצוי תמיד  לפנות לעורכי דין מומחים בתחום רשלנות רפואית לשם קבלת חוות דעת.

האמור במאמר לעיל אינו מהווה שום תחליף לכל מידע או לייעוץ משפטי והינו בלבד לשם העשרה. 

כל הזכויות במאמר זה שמורות לעו''ד אסף אודיז.