לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

אודות תחום הרשלנות הרפואית בקצרה

רשלנות רפואית הינו תחום משפט הנובע מתוך דיני הנזיקין, כאשר תחום זה התפתח בפרקטיקה משפטית ארוכת שנים בארה''ב בעיקר ובמדינות נוספות. עצם ביסוס התביעות שהוגשו כנגד המוסדות הרפואיים השונים, גרמו לזליגת התחום גם לפרקטיקת המשפט הישראלית, לביסוס מעמדה המשפטי, קבלת תביעות, קביעת הלכות משפטיות המתאימות את רמת החיים במדינתנו עד עצם היות תחום זה נישת משפט עסוקה ומעסיקה ביותר את מערכת המשפט.

להבדיל מתחום דיני הנזיקין הרלבנטי לנזקי גוף בפרט, הרי שהעיסוק בתיקים של רשלנות רפואית הינו עיסוק רפואי קודם לכל, כאשר עיקר הכובד מבוסס חוות דעת רפואיות מתחומי רפואה שונים ומגוונים, כאשר הפן המשפטי בא ועוטף אותם במערכת כללים וחוקים לשם הוכחת הטענות האמורות בחוות הדעת.

כך, לאחר שהבנו שמדובר בתחומי רפואה נבדלים, עלינו כעורכי הדין, להכיר את תחומי הרפואה בהם אנו עוסקים ומנהלים תביעותינו, כך שנהיה בקיאים באותה מערכת רפואית ככל הניתן. לדוגמא, עורכי דין העוסקים באי אבחון מחלות, עליהם להכיר את כל מערך הבדיקות המוצע, מהי אבחנה מבדלת, להכיר אנטומיה בסיסית, וככל שהידע הרפואי שלהם יגבר, כך יהיה להם קל יותר בבואם לחקור מומחים בבית המשפט על האמור בחוות דעתם.

משך העיסוק בתחום הרשלנות הרפואית, הניסיון והחזרה על אותם תחומי רשלנות רפואית בתיקים שונים, תורמים רבות לעורכי הדין לשפר את ניסיונם ולהסיק מסקנות כלפי תיקים נוספים.
כל תיק בתחום רשלנות רפואית, הינו עולם ומלואו, ואל ללקוח להסיק מסקנות ולו לרגע מתיק של מכר או אחר ממנו הוא מבקש לבצע גזירה שווה לתיקו. הייעוץ הרפואי הינו מתייחס לנתונים רפואיים סובייקטיביים כלפי חולה עם ערכים רפואיים שונים, כך למשל, ערכי סטורציה, לחץ דם, סוכר, קריאטנין ועוד, עשוים להיות שונים מאחד למשנהו, ולהשפיע לאין שיעור על המקנות המחייבות התייחסות.

לכן, מומלץ לפנות אך ורק למשרדים מומחים בתחום רשלנות רפואית.

האמור במאמר זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי.