לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

אובדן כושר עבודה

אם אתה בגלל כל סיבה שהיא לא יכול לעבוד יותר גם באופן חלקי וגם באופן קבוע אסור לך לוותר על הזכויות שלך ואתה צריך לבדוק על אובדן כושר עבודה שמגיע לך במסגרת החוק או במסגרת הביטוח שלך. עם זאת חשוב לדעת איך להיות מוגן על ידי החוק ולקבל את כל התנאים כדי שגם במקרה של אובדן כושר עבודה זמני לקבל את המגיע לך.
 
יש לך ביטוח ?

היום כמעט כל עובד חייב לבדוק על ביטוח של אובדן כושר עבודה אם זה במסגרת הפנסיה שהוא מקבל ואם זה דרך סוכן ביטוח אישי שהוא עובד דרכו כדי להיות מכוסה בכל מקרה. אם יש לך משפחה שאתה מפרנס אתה רוצה לדאוג להם גם במקרה של תאונה שתמנע ממך לעבוד או מחלה קשה שתגרום לך להפסיק לעבוד יותר מ 3 חודשים. ביטוח של אובדן כושר עבודה יכול לכסות עד 75 אחוז מהמשכורת האחרונה שלך ולכן אתה יכול להמשיך לחיות בכבוד גם ללא שתעבוד באופן שוטף. עם זאת צריך להציג את כל המסמכים הנדרשים כדי להוכיח שאתה באמת לא יכול לעבוד.

אם מדובר על אובדן כושר עבודה זמני אתה תתחיל לקבל את התשלומים רק אחרי 3 חודשים שאתה
לא עובד ואז גם תקבל החזר על החודשים הראשונים שבהם לא עבדת בצורה שנקבעה על ידי
החוק.

תבדוק את הביטוח שלך

למרות שהחוק מתיר לקבל עד 75 אחוז מהמשכורת יש ביטוחים וקרנות פנסיה שייתנו לך הרבה פחות וזה מאוד תלוי בסכום שאתה מפריש בכל חודש. בכל מקרה אתה יכול לבדוק על ייעוץ עם עורך דין בתחום של אובדן כושר עבודה שמבין בדיוק את המצב שלך ויעזור לך לקבל את המגיע לך. אם אתה עדיין לא בטוח שהביטוח שלך הוא מספיק כדאי לך לבדוק האם יש לך אפשרויות שאתה יכול להוסיף כמו ביטוח בריאות כדי שאתה תהיה מכוסה במקרה שתאבד את כושר העבודה באופן זמני או מלא.

מעבר לכך חשוב מאוד לבדוק האם הביטוח שאתה עובד איתו מכסה גם את כל הדברים הנוספים שאתה צריך כי במקרים רבים חברות ביטוח לא מכסות את הכל ולכן חשוב לבדוק את הפוליסה שלך
לעומק ולהכיר את הפרטים הקטנים.