לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

איחור באבחון של רופא המשפחה

אי אבחון או אבחון שגוי על ידי רופא משפחה

מרבית תביעות רשלנות רפואית תחת תתי תחומיהן השונות מבוססות על אבחונים שגויים, מאוחרים או שגויים שפוענחו שלא כנדרש, כאשר אלו על פי רוב לוו במעקב רפואי וטיפול רפואי לא סביר. מהזוית המשפטית וכפי שנקבע זה מכבר על ידי בתי המשפט, תפקידו של רופא המשפחה, בין היתר, הוא לשמש כקטליזאטור לבירור ואבחונים של תסמינים ומחלות ברובדי הרפואה השונים והמגוונים. כך למשל, רופא משפחה שאמור להיות בעל מומחיות בתחום רפואת משפחה הינו מומחה בעל הבנה רחבה בשלל מחלות ותסמינים רפואיים שעליו לשייכם לתחומי הרפואה הרלבנטיים עבור החולה וככזה עליו למפות את תלונותיו של החולה ולשלול אפשרויות למחלות אפשריות וכך להפנותו לגורמים רפואיים מקצועיים על מנת לקבל את המשך הטיפול.

רופא המשפחה עשוי לקבל תלונות מחולים כדוגמא אודות דלקות חוזרות בשתן כאשר מעבר לקיום מעקב רפואי וככל ודלקות השתן חוזרות בצורה לא סבירה בליווי מדדים נוספים, עליו לחשוד כדוגמא בלבד, בקיומה של בעיה כלייתית ולהפנותו להמשך טיפול ומעקב נפרולוגי בזמן. היה והמעקב הרפואי מבחינת רופא המשפחה היה תקין וזמן המעקב היה סביר וכמו כן המטופל שיתף פעולה ולא "נעלם" למערכת הרפואית למשך שנתיים לדוגמא, ואכן נפרולוג אבחן בעיה או חשד למחלה כלייתית והוחל טיפול מונע במחלה בזמן, הגם שיגרם נזק לאותו המטופל הרי שלא תתקיים רשלנות רפואית במקרים שכאלה.

במקרים בהם, ההפניה לרפואה מקצועית נפרולוגית או אורולוגית השתהתה באופן שגרמה למחלת הכליות להתפתח לנקודת אל חזור, עד כדי כך, שמחלת הכליות הגיעה למימדים שהכליות איבדו את תפקודן ובגין כך המטופל נאלץ לעבור השתלת כליה אז במקרה זה, קיומה של רשלנות רפואית הינה אפשרית ומתקבלת על הדעת בהחלט.  

כך למשל לקוחת משרדנו בת 23 שלקתה בדלקות חוזרות בדרכי השתן עברה תלאות כאשר רופא המשפחה והצוות הרפואי המטפלים בה, לא אבחנו אבחון מוקדם של אבן בכלייתה והוצאתה כאשר דרכי הטיפול בהמשך הדרך היו שגויות והובילו להחמרת מחלת כליות עד כדי קריסת כליותיה ולכן היא נאלצה לעבור השתלת כליה ולהתמודד עם התוצאה הנוראית במהלך כל חייה. כנגד רשלנות זו פוצתה מרשתנו בסך 1,200,000 ש''ח.

דוגמאות המקרים הינם כה מגוונות ורבות, אולם העיקרון של השיהוי באבחון ואי קיום מעקב רפואי נכון וסביר, הינו כלל הברזל בניהול תביעות רשלנות רפואית.