לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות רפואית - ניתוחים פלסטיים


רובם ככולם, הינם ניתוחים אלקטיביים, כאלו המבוצעים מתוך בחירה ולא מתוך הכרח. בתור שכאלה, בית המשפט בוחן בקפדנות, האם הרופא המנתח פעל בהתאם לחובתו על פי חוק ומסר מידע מקיף ורלוונטי למטופל בטרם הניתוח. מידע בדבר הסיכונים הכרוכים בניתוח, סיבוכים אפשריים אשר עלולים להתרחש במהלכו של ניתוח כאמור, וסיבוכים אפשריים בסיום הניתוח.  

הניתוחים הללו, (ניתוחים להסרת צלקות, שאיבות שומן, מתיחת בטן, ניתוחי לייזר להסדרת משקפיים, ניתוחי אף, ניתוחים להגדלת, הרמת, הקטנת חזה וכיוצ"ב הליכים רפואיים נוספים) על פי רוב אינם ניתוחים דחופים, שיש לבצע בחופזה מבלי להסביר בצורה מפורטת ומסודרת למטופל עליהם. תרחיש בו מחתימים רגע לפני הכניסה לחדר הניתוח את המטופל על טופס הסכמת המטופל לביצוע הניתוח מדעת על תוצאותיו והסיכונים הכרוכים בו, אינו מתקבל על הדעת. 

רשלנות רפואית בניתוח בתחום הפלסטיקה, לעתים קרובות באה לידי ביטוי לאחר הניתוח. כאשר תוצאות הניתוח כשלו. כך למשל, הפרעות נשימה שנוצרו לאחר ניתוח אף או צניחת שד שהתרחשה לאחר ניתוח של הגדלת חזה. 

האחריות של המנתח הפלסטי אינה שונה מן האחריות של המנתח בתחומי רפואה אחרים. גם הוא צריך לעמוד במבחן "הרופא הסביר" בכל אחד מן השלבים בהם הוא בא במגע עם מטופל. החל מפגישת הייעוץ, עובר לשלב בדיקתו ומצבו הרפואי, וכלה בקבלת הסכמתו מדעת לאחר שהסביר לעומק ונתן לו את האינפורמציה הדרושה לו לשם קבלת החלטה שקולה וכלה בתפקודו במהלך הניתוח ופיקוחו אחר תוצאותיו. במידה וייגרם למטופל נזק, הרי שהתנהגותו של הרופא תיבחן בכל אחד מן השלבים, על בסיס ידע מקצועי ונורמות מעולם הרפואה בתחום הפלסטיקה, תוך בחינה האם פעל כפי שהיה פועל מנתח פלסטי סביר בנסיבות דומות? או שמא נטל סיכונים מיותרים?  

כפי שצוין לעיל, פעמים רבות הניתוח הוא רק שלב אחד מבין רבים. בסיומו של הניתוח, במיוחד בתחום הפלסטי, עומד המטופל בפני תקופה ארוכה לא פחות – הלא היא תקופת ההחלמה. זוהי חובתו של הרופא המנתח לעקוב אחר תוצאות הניתוח, אחרי שלבי ההחלמה מן הניתוח, לרבות בקרה לעניין נטילת תרופות במידת האפשר והתאוששות גופנית של המטופל.