לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות רפואית – חשיבות הרשומה הרפואית

סיבוכים רפואיים בהליכים רפואיים או ניתוחים, וירוסים או זיהומים אלימים, אינדיקציה לביצוע ניתוחים, מתן טיפול תרופתי הולם ונכון, קיומו של מערך רפואי מספיק נכון מקצועי ומיומן שייתן מענה רפואי להליך הרפואי או הניתוח, הינם חלק ממאפיינים הנבדקים בכל תביעות הרשלנות הרפואית המוגשות בתי המשפט השונים בישראל.

הרפואה בישראל כיום הינה מתגוננת ומצב זה נובע, בין היתר, מלחץ רב הקיים על המערכת הרפואית, חוסרים בכוח אדם, משמרות ארוכות כפולות ומשולשות של רופאים ואחיות, היעדר מיטות, היעדר תורים לניתוחים, קיומה של מערכת רפואית פרטית לצידה, מערכת סיכונים משפטית והרפואית שמלווה את הצוותים הרפואיים, תיעדוף כלכלי וגורמים רבים ונוספים שמובילים לא אחת לאי תשומת לב ראויה ומקובלת לחולים ולממצאיהם דבר במוביל ללידת תביעות רשלנות רפואית מוגברת.

חלק מהליך הרפואה המתגוננת הינו לימוד הצוותים הרפואיים את חוק זכויות החולה והמשמעויות המשפטיות שלו בפרקטיקה הרפואית וכפועל יוצא מכך, אנו למדים על עליה בהקפדה ברישום דוחות רפואיים, תלונות מטופלים, מילוי פרוטוקולי ניתוח, תיעוד הסבר משמעות וסיכונים רפואיים למטופלים.

חשוב לזכור, כי הרשומה הרפואית הינה העדות הרפואית היחידה להליך הטיפולי שבוצע במטופל ולכן בהיעדרו יבקשו להעביר את נטל הראייה לכתפי המוסד הרפואי להוכיח כי לא התרשל.

לא אחת אנו נתקלים ברשומה מקורית שנשמרת בידיו של מטופל ולאחר איסוף של מלוא התיעוד הרפואי אנו מוצאים כי חל שינוי במסמך הרפואי מספר ימים לאחר עריכתו או בסמוך לכך. ישנה חשיבות מאוד גדולה לשמירת תיעוד הרפואי שניתן בזמן אמת למטופלים אולם מרבית הדוחות כגון פרוטוקול ניתוח או דוחות סיעודיים אינם מגיעים אף פעם לידיו של מטופלים אלא בדרישת איסוף שבאה לאחר מכן.
אנו ממליצים, טרם פניה למוסד רפואי ובקשת התיק הרפואי להתייעץ עם עורכי דין מומחים בתחום הרשלנות הרפואית לשם איסוף תיעוד נכון ורלבנטי בדרך נכונה להצגה ראייתית.

האמור לעיל הינו לצרכי העשרה ואין בו  כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי.