לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

מקרה לדוגמה - רשלנות רפואית באבחון מחלות

רשלנות רפואית באבחון מחלות

מקרה לדוגמא:

מטופלת סובלת מדלקות שתן חוזרות ומטופלת תרופתית בכל פעם שמופיעה הדלקת, עם הזמן במעקב בדיקות דם חלה ירידה של ערכי קריאטינין. בפועל מעקב נפרולוגי הוחל כעבור שנה מהופעת ערכי הקריאטינין.

אצל המטופלת החלה להתפתח מחלה כלייתית כתוצאה מאי המעקב ואי הטיפול התרופתי המתאים. כתוצאה ממחלת כליה שהתפתחה נאלצה המטופלת לעבור ניתוח ברפואה הציבורית שעקב התארכות זמני הטיפול נדחה בשנה שלמה. התוצאה הייתה שכעבור שלוש שנים סבלה המטופלת מאי ספקת כליות  מוחלטת ונאלצה לעבור השתלת כליה.

האם מדובר ברשלנות רפואית ואם כן כיצד נתייחס אליה?

התביעה תתבסס על חוות דעת רפואית של מומחה בתחום הנפרולוגיה או בתחום רפואת המשפחה, כדי לבחון את התייחסות הצוות הרפואי למעקב הרפואי של המטופלת, לתכיפות תלונותיה, ערכי המעבדות שהיו בפניהם, הפניות הצוות הרפואי למומחים רפואיים שיתנו מענה טיפולי לאבחון מוקדם של מחלה
כלייתית ולחילופין וכך ייטב מניעת הידרדרות לכדי מחלה כלייתית.

אחת מטענות התביעה במקרה הספציפי תהא, כי מעקב רפואי נכון והפניית המטופלת לרופאים מומחים בתחום הנפרולוגיה או האורולוגיה לבחינת מצבה הכלייתי, היה משנה את הפרוגנוזה הרפואית ומאפשר את ייצוב מצבה הרפואי.

התביעה תטען בנוסף, כי מצבה הרפואי של המטופלת, קרי, אי ספיקת כליותיה הינה פועל יוצא וקשורה באופן ישיר לרשלנות הרפואית באבחון של הצוות הרפואי.

ההגנה מנגד תטען במקרים כאלה, כי לא מדובר ברשלנות אלא בטיפול תרופתי מקובל לטיפול בדלקות שתן, וכי מצבה הרפואי הכלייתי קיבל אף הוא טיפול תרופתי מקובל תוך מסגרת זמן סבירה בשירותי הרפואה הקהילתיים, וכי ממילא מחלתה הכלייתית הייתה מתפרצת בכל מקרה ואינה קשורה לרשלנות בטיפול אלא לגורמים אחרים.

כמו כן תטען ההגנה, כי תוחלת חייה של המטופלת בהינתן מצבה הרפואי היה גם כך קצר יותר נוכח מחלותיה ובטענה זו יש להתחשב.

טיעונים אלה כדוגמה בלבד, הינם טיעונים החוזרים על עצמם בתביעות שונות של רשלנות רפואית, בין ברשלנות רפואית באבחון מחלות, רשלנות רפואית באבחון סרטן, רשלנות רפואיות בהריון ולידה וכיוצא באלה.

יש לזכור כי העמדה הרפואית המקובלת והנטענת על ידי ההגנה על פי רוב משקפת אמת מידה רפואית בה מבקשים הנתבעים להחזיק כקו הגנה, אולם בפועל הקביעה האם חלה רשלנות רפואית הינה מורכבת הרבה יותר ובית המשפט הוא שנדרש להכריע בסוגיה תוך התייחסות לשאלה כיצד אם וכאשר חלה סטייה
מסטנדרט התנהגות רפואי נהוג, האם ניתנה הסכמה מדעת של החולה לטיפולים האפשריים,
בחינת שאלות עובדתיות, התייחסות לתלונות המטופלים ועוד אפשרויות רבות ומגוונות שנידונו בפסיקה זה מכבר.

העיסוק בתביעות רשלנות רפואית מחייב רמת מקצועיות גבוהה וניסיון בתיקים בפועל, הבנת השטחים הרפואיים, ניסיון מקיף עם עבודה מול מומחים ויכולת הוכחה גבוהה.

ככל ונגרם לכם נזק כתוצאה מרשלנות רפואית באבחון מחלות או במהלך טיפול רפואי לסוגיו צרו עמנו קשר ואנו נדאג לטיפול מקצועי והולם שיביא לפיצוי מקסימאלי ולמיצוי זכויותיכם.

הדוגמא לעיל, הינה מקרה להמחשה בלבד ואינה מבוססת על תיק ספציפי במשרד.