לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

קבלת פיצוי בגין "הולדה בעוולה"

רשלנות רפואית המוגדרת כמתן טיפול רפואי החורג מהנורמות והסטנדרטים הרפואיים הנדרשים, מתייחסת למגוון רחב של תחומים ברפואה המודרנית, לרבות, תחום ההיריון, הלידה והגניקולוגיה. במדינת ישראל מוגשות מדי שנה עשרות תביעות בגין רשלנות רפואית בהריון כאשר חלק גדול מהתביעות מתמקדות בדרישה לקבלת פיצוי בגין "הולדה בעוולה". 

תביעות רשלנות רפואית בהריון בגין הולדה בעוולה מוגשות ברוב המקרים כתוצאה מהולדת ילדים הסובלים עם פגמים כאלו ואחרים אותם היה ניתן לזהות במהלך ההריון, וכפועל יוצא מכך, לאפשר לבני הזוג לבצע הפסקת הריון ולהימנע מחיים רצופי סבל גם לוולד וגם להוריו. 
בדומה לכל הליך הגשת תביעת רשלנות רפואית, גם הליכי הגשת תביעות רשלנות רפואית בהריון, מחייבות את מגישי התביעה בצירוף חוות דעת רפואית באמצעותה ניתן להוכיח לבית המשפט כי ניתן היה למנוע את לידת הוולד במסגרת גילוי מוקדם של המומים המולדים מהם סובל הוולד. במקביל, תביעות בגין רשלנות רפואית בהריון מוגשות גם עקב מתן טיפול רפואי לקוי במהלך הלידה אשר הוביל לנזקים גופניים ונפשיים בוולד. 

לאורך תקופת ההיריון, האישה ההרה עוברת מספר בדיקות המיועדות לצרכי איתור מומים אצל הוולד. בדיקות אלו כוללות בין היתר: בדיקת מי שפיר, בדיקות אולטרא-סאונד, בדיקות חלבון עוברי, סקירת מערכות ועוד. מטרת הבדיקות הינה איתור ממצאים מחשידים במהלך ההריון, ולכן כל אותם מקרים בהם הצוות הרפואי אשר ליווה את הליך ההיריון כשל באיתור מומים עלול להסתיים במקרה של הולדה בעוולה המהווה עילה להגשת תביעת רשלנות בהריון. 

רשלנות רפואית בלידה ובטיפול ביילוד לאחר לידתו

רשלנות רפואית בלידה מתייחסת לכל אותם מקרים בהם טיפול רפואי לקוי במהלך הלידה הוביל למותו של העובר, או לחילופין, לפגיעה קשה ביילוד, לרבות, פגיעה מוחית. בתחום זה נכללים גם מקרים בהם התקיימה רשלנות רפואית בטיפול ביילוד בזמן שהייתו במחלקת היולדות או בפגיה במוסד הרפואי בו התבצעה הלידה.

בשל המורכבות המשפטית הנלווית לתחום תביעות הרשלנות הרפואית, מומלץ לנהל את הליכי התביעה באמצעות עורך דין המתמחה בניהול תביעות רשלנות בכלל ותביעות רשלנות רפואית בהריון ולידה בפרט.