לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

תביעות רשלנות באבחון סרטן

מהן תביעות רשלנות המוגשות בגין אי אבחון של מחלת הסרטן או בגין אבחון רשלני של המחלה? כיצד מגישים תביעת רשלנות באבחון סרטן ומה חשוב לדעת על הליכי התביעה? כל התשובות בכתבה שלפניכם. 

תביעות רשלנות באבחון סרטן 

גידולים העלולים להיווצר בגוף האדם נחלקים לשני סוגים עיקריים: הראשון, גידולים שפירים אשר אינם מתפשטים לכל הגוף, והשני: גידולים ממאירים (סרטניים) העלולים לשלוח את גרורותיהם לכל חלקי הגוף. אי אבחון או אבחון מאוחר של הגידולים השונים עלול להוביל להחמרת המחלה ואף לפגוע בצורה משמעותית בסיכויי ההחלמה של החולה. כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה להליך אבחון מתמשך החולש על כל אפשרויות האבחון העומדות כיום לרשות הרפואה המודרנית, החל מהליכי אבחנה מבדלת המתבצעת לרוב על ידי רופא המשפחה אליו פונה החולה בשלב הראשוני ועד לקיומן של בדיקות אבחון מדויקות המושגות באמצעות בדיקות כגון: בדיקות CT, בדיקות צואה ושתן, בדיקות MRI, בדיקות דם, צילומי רנטגן ובדיקות נוספות בהתאם לחשד העולה לגידול סרטני כזה או אחר. 
 
תביעות רשלנות המוגשות בגין אבחון מאוחר, אבחון לקוי או אי -אבחון של מחלת הסרטן, נובעות בין היתר בשל התעלמות הרופא מתלונות המטופל בנוגע לתסמינים העלולים להעיד על מחלת הסרטן, הימנעות מהפניית המטופל לצורך ביצוע בדיקות אבחון, איחור משמעותי באבחון המחלה וטעויות כאלו ואחרות בפענוח תוצאות וממצאי הבדיקה.

רשלנות רפואית בעת מתן טיפול כימותרפי בקרב חולי סרטן


תביעת רשלנות נוספת המוגשת לעיתים על ידי חולי סרטן הינה תביעת רשלנות רפואית בעת מתן טיפול כימותרפי. הטיפול הכימותרפי הינו טיפול רפואי המיועד לצרכי הריסת תאים סרטניים בגוף האדם באמצעות החדרת תרופות כימיות לגוף. טיפול זה מאגד בתוכו קרוב לחמישים סוגים שונים של תרופות, כאשר כל אחת מהן צריכה להינתן במינונים מדויקים בהתאם לשיקול דעתו המקצועית של הרופא המטפל האחראי על הגדרת המינון והתרכובת. 

מינון שגוי או כזה המיוצר מתרכובת תרופות אשר איננה מתאימה למצבו הרפואי של המטופל, עלול להוביל לגרימת נזק לתאי גוף בריאים ותאים סרטניים, וכפועל יוצא מכך להחמיר את המחלה ואף להוביל להקטנת סיכויי ההחלמה. 

תביעות רשלנות באבחון סרטן- הליכי התביעה 

תביעות בגין רשלנות רפואית בכל הנוגע לאבחון מחלת הסרטן מוגשות אך ורק במקרים בהם ניתן להוכיח קשר סיבתי בין האבחון הרשלני לבין הנזקים אשר נגרמו לתובע. קשר זה ניתן להוכחה באמצעות כל אותם מקרים בגינם מוגשות תביעות רשלנות באבחון סרטן ואותם ציינו למעלה. 
בדומה לכל הליך תביעה אחר בתחומי הרשלנות הרפואית, גם בתביעות רשלנות באבחון סרטן התובע נדרש להציג חוות דעת רפואית המעידה כי באמצעות אבחון מקדים ומדויק של המחלה ניתן היה להגדיל את סיכוי החלמתו של החולה מבלי שיגרם לו הנזק בגינו הוא תובע. 

משרד עורכי דין אסף אודיז- מומחים לניהול תביעות רשלנות באבחון סרטן

כמשרד עורכי דין העוסק ומתמחה בתחום הרשלנות הרפואית, אנחנו ב-אסף אודיז-משרד עורכי דין, מעמידים לרשותכם מגוון רחב של שירותים משפטיים הנלווים לכל הליכי תביעת הרשלנות בכל הנוגע לרשלנות באבחון סרטן. השירותים המשפטיים שלנו מתמקדים בין היתר במתן שירותי ייעוץ בכל הנוגע להערכת סיכויי התביעה, שירותים משפטיים לצורך חוות דעת רפואית, קביעת סכומי התביעה בהתאם לנסיבות המקרה וניהול ערכאות משפטיות אל מול הצד הנתבע. 

אנחנו במשרד עורכי הדין אסף אודיז מתמחים בניהול תביעות בתחום רשלנות באבחון סרטן גם במסגרת בתי משפט השלום במסגרתם מתנהלים תביעות רשלנות בסכומי פיצוי של עד 2.5 מיליון שקלים וגם במסגרת בתי משפט מחוזיים במסגרתם מתנהלים תביעות רשלנות בסכומי פיצוי גבוהים יותר.