לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

על מי מוטלת האחריות במקרים של רשלנות רפואית בניתוח

מהי רשלנות רפואית בניתוח? על מי מוטלת האחריות במקרים של רשלנות רפואית בניתוח ומה חשוב לדעת על הליכי התביעה הנלווים לתחום רשלנות זה. כל מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית בניתוח בשורות שלפניכם. 

תביעות רשלנות רפואית בניתוח 

לאורך החיים, כל אחד ואחת מאיתנו עלול לחוות ולהתמודד עם בעיות רפואיות כאלו ואחרות המצריכות התערבות כירורגית במסגרת קיומו של ניתוח. במקרים אלו, אנו נדרשים להסתמך על היכולות המקצועיות והניסיון העומד לרשות הצוות הרפואי, וכל זאת מתוך תקווה שההליך הניתוחי יעבור בשלום וזאת מבלי שיגרם לנו נזק כלשהוא, פיזי ונפשי כאחד. 

כל הניתוחים המבוצעים בישראל, לרבות ניתוחים בתחומי האסתטיקה הפלסטית, מחייבים את המועמד להליך הניתוחי במתן הסכמה מדעת. הסכמה זו חייבת להינתן על ידי המועמד לניתוח עוד טרם ביצוע ההליך הניתוח, וזאת לאחר שהוא קיבל הסבר מפורט מהצוות הרפואי אודות ההליך הניתוחי אותו הוא עומד לעבור. כפועל יוצא מכך, לא כל ניתוח כושל המוביל לנזק גופני או נפשי או חלילה לפטירתו של המנותח מהווה עילה לתביעת רשלנות רפואית בניתוח. 

המקרים בהם נוצרת עילה להגשת תביעת רשלנות בניתוח כוללים בין היתר את המקרים הבאים:

כלל אותם מקרים בהם המנותח לא קיבל את כל האינפורמציה הנדרשת טרם ההליך הניתוחי, או לחילופין, במידה והוא קיבל מידע שגוי מהצוות הרפואי. 

כלל אותם מקרים בהם הצוות הרפואי איננו פעל במסגרת מה שמכונה בשפה המקצועית: טיפול סביר ובגין כך נגרם נזק גופני או נפשי למנותח. 

כלל אותם מקרים בהם התקיים חוסר תיאום בין אנשי הצוות הרפואי ובגין כך למנותח נזק.

כלל אותם מקרים בהם נעשה שימוש כושל בציוד רפואי אשר איננו תואם את מצבו של המנותח, לרבות, שימוש בחומרי הרדמה או חומרים אליהם המנותח אלרגי. 

כלל אותם מקרים בהם נשכח בגופו של המנותח גוף זר כגון: כלי ניתוח, פדי גזה, צינוריות וכדומה. 

תביעות רשלנות בניתוח- על מי מוטלת האחריות?

האחריות המקצועית במקרים של רשלנות רפואית בניתוח מוטלת בראש ובראשונה על הצוות הרפואי הכולל בתוכו הרופא המנתח, המרדים והאחיות. ברוב המקרים, הגשת התביעה מיוחסת לגורם העיקרי אשר הוביל לכך שהתרחשה רשלנות רפואית במהלך הניתוח. יחד עם זאת, לרשות התובע עומדת האפשרות לתבוע את המוסד הרפואי בו התבצע הניתוח, בין אם מדובר בבית חולים ציבורי ובין אם מדובר בבית חולים פרטי. 
הטלת האחריות על הצוות הרפואי או המוסד הרפואי במסגרת תביעות רשלנות רפואית בניתוח, מתאפשרת אך ורק במקרים בהם ניתן להוכיח קשר סיבתי בין הנזק אשר נגרם לכאורה כתוצאה מההליך הניתוחי הרשלני לבין השתלשלות האירועים במהלך ההליך הניתוחי אשר הובילו לרשלנות הרפואית. 

רשלנות רפואית בניתוח- הליכי התביעה

בדומה לכל הליך תביעה אחר בתחום הרשלנות הרפואית גם במקרי תביעות רשלנות רפואית בניתוח, התובע נדרש למתן חוות רפואית המעידה על כך שהנזק הפיזי או הנפשי אשר נגרם לו הינו תוצר ישיר של חוסר מיומנות רפואית ו/או חוסר נקיטת אמצעי הזהירות הנדרשים ו/או חוסר תשומת לב במהלך ההליך הניתוחי ו/או חוסר השגחה בזמן ולאחר הניתוח. 

משרד עורכי הדין אסף אודיז- מומחים לניהול תביעות רשלנות בניתוח
אנחנו במשרד עורכי הדין אסף אודיז מתמחים בליווי הליכי תביעה המוגשים בגין רשלנות רפואית לכל סוגי הניתוחים, לרבות, ניתוחים כירורגיים, ניתוחים פלסטיים, ניתוחים אורטופדיים, ניתוחי פה ולסת, ניתוחי לייזר ועוד. השירותים המשפטיים המוצעים על ידינו חולשים על כל היבטי התביעה, החל ממתן שירותי ייעוץ משפטי בכל הנוגע לסיכוי התביעה, דרך שירותי מומחים רפואיים לצרכי צירוף חוות דעת רפואיות ועד לניהול הליכי ערכאות משפטיות בתחום זה.