לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

פיצויים בגין רשלנות רפואית בהריון

במהלך שנת 2012, לנוכח המלצותיה של ועדת מצא לביטול ההכרה בעילת "חיים בעוולה" בכל הנוגע לעילת הגשתן של תביעות רשלנות בהריון או בלידה, התקבל פסק דין תקדימי על ידי כבוד השופט אליעזר ריבלין ובמסגרתו ביטל בית המשפט העליון את עילת "החיים בעוולה".
בפסק דין זה נקבע כי לא ניתן יהיה עוד להכיר בעילת התביעה של הילוד-עילת חיים בעוולה.

במקביל, בית המשפט העליון הרחיב את עילת התביעה של ההורים (הולדה בעוולה)  באמצעותה יוכלו ההורים לתבוע פיצוי מורחב אשר יכסה את הוצאות גידולו ומלוא צרכיו של הילוד לאורך כל תוחלת חייו המוערכת. החלטה זו התקבלה על ידי שבעת שופט בית המשפט העליון בראשותו של השופט אליעזר ריבלין.

פיצוי בגין רשלנות רפואית בהריון

פסק הדין אשר ניתן על ידי בית המשפט העליון קובע כי ההורים יפוצו בגין ההשלכות הכספיות וההשלכות הנפשיות עימן הן נדרשים להתמודד כתוצאה מפעולת רשלנות רפואית בהריון, כאשר תביעת ההורים לפיצוי מתייחסת לשתי תקופות שונות בחייו של היילוד, הראשונה: תקופת חייו של הילד עד בגרותו, והשנייה, תקופת חייו של הילד לאחר בגרותו.

עבור התקופה שעד בגרותו של הילד, ההורים יהיו זכאים לקבלת פיצוי כספי בגין ההוצאות העודפות, כלומר: הוצאות רפואיות, הוצאות שיקום, הוצאות חינוך, הוצאות בגין עזרת צד שלישי, הוצאות ניידות והוצאות נלוות. בתקופה שלאר בגרותו של הילד (עם הגיעו לגיל 18), ההורים יפוצו בעבור גם בעבור ההוצאות העודפות וגם בעבור הוצאות המחייה הרגילות, כאשר גובה הפיצוי בגין הוצאות מחייה רגילות יעמוד על גובה השכר הממוצע במשק, וזאת בנוסף לקבלת תשלום בגין ההוצאות העודפות. במקרים בהם הילד על אף נכותו יהא מסוגל להשתכר בכוחות עצמו בהיקף משרה חלקי, שכרו יופחת מגובה הפיצוי. החלטה זו מתייחסת לכל תוחלת חייו של הילד, וכפועל יוצא מכך, תביעת רשלנות רפואית בהריון בעילת הולדה בעוולה זהה להיקף הפיצוי לו היה זכאי היילוד במידה והוכרה זכותו לתבוע בעילת חיים בעוולה.

רוצים לדעת יותר על אופן קביעת גובה הפיצוי במסגרת רשלנות רפואית בהריון?
צרו איתנו קשר עוד היום למטרות פגישת ייעוץ והכוונה משפטית ללא כל עלות והתחייבות מצידכם.