לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

תביעות רשלנות רפואית- דברים שחשוב לדעת!

עומדים לקראת הליכי הגשת תביעת רשלנות רפואית בגין קבלת טיפול רפואי רשלני? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע חשוב אודות אופן הליך הגשת התביעה. 

תנאים מקדימים להגשת תביעות רשלנות רפואית


תביעות רשלנות רפואית יכולות להיות מוגשות על ידי מטופלים שלכאורה נגרם להם נזק גופני או נפשי כתוצאה מקבלת טיפול רפואי רשלני. כמו כן, התביעה יכולה להיות מוגשת על ידי הורים לקטין הסובל מנזק גופני או נפשי כתוצאה מרשלנות הטיפול הרפואי בו. במקרים בהם המטופל נפטר במהלך הטיפול הרפואי אותו הוא קיבל או כתוצאה מהרשלנות הרפואית הנלווית לטיפול, רשאים התלויים במנוח להגיש את תביעת הרשלנות, וזאת במידה והם ניזוקו כלכלית עקב מותו. 

תביעות רשלנות רפואית- את מי תובעים?

תביעות רשלנות רפואית מופנות כנגד המטפל הרפואי שעקב רשלנותו נגרם הנזק הגופני או הנפשי למטופל, לרבות, רופאים, מרדימים, אחיות, רוקחים וכדומה. במקביל, מגיש התביעה רשאי לתבוע את המוסד הרפואי בו התקיים הטיפול הרשלני וזאת במסגרת האחריות השילוחית של המוסד הרפואי. 

הליך הגשת התביעה- כיצד?


הליך הגשתן של תביעות רשלנות רפואית הינו הליך המורכב משלושה שלבים עיקריים, הראשון: איסוף החומר הרפואי המתעד את הטיפול הרפואי אותו קיבל התובע. השלב השני: צירוף חוות דעת מומחה לתיק התביעה וזאת לצרכי הוכחת הרשלנות הרפואית בפני בית המשפט. 
בשלב השלישי נדרש התובע להגיש את כתב התביעה לבית המשפט המתאים, וזאת בהתאם לסכום התביעה המופיע בכתב התביעה. בכל אותם מקרים בהם סכום התביעה הינו עד לסכום של 2.5 מיליון שקלים, כתב התביעה יוגש לבית משפט השלום, כאשר תביעות בעלות סכומי תביעה גבוהים יותר מוגשות לבתי המשפט המחוזיים. 

עד מתי ניתן להגיש תביעות רשלנות רפואית

תקופת התיישנות בכל הנוגע לתביעות רשלנות רפואית הינה 7 שנים מיום קבלת הטיפול הרפואי הרשלני אשר הוביל לנזק בגינו מוגשת התביעה. במקרים בהם הנזק הגופני או הנפשי התגלה במועד מאוחר יותר, תקופת ההתיישנות תחול מיום גילוי הנזק למשך 7 שנים, וזאת בתנאי שלא עבור עשר שנים מיום קבלת הטיפול הרפואי אשר הוביל בסופו של דבר לנזק. 

רוצים לדעת יותר על הליכי הגשתן של תביעות רשלנות רפואית? אצלנו במשרד עורכי הדין אסף אודיז, עומדת לרשותכם מחלקה משפטית המתמחה בייצוג נפגעי גוף במגוון רחב של תחומי רשלנות רפואית.