לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

תביעות רשלנות רפואית בהריון

תביעות רשלנות רפואיות בהריון המסתיימות בחלק גדול מהמקרים בקבלת פיצויים בסכומים גבוהים להורים ולילדיהם, מהוות את תביעות הרשלנות הרפואית הנפוצות ביותר הנידונות במערכת המשפט הישראלית. בשורות הבאות תוכלו למצוא מידע מורחב אודות תביעות רשלנות רפואית בהריון, החל מאופן הגדרתן והעילות להגשתן ועד לאופן הליכי ניהול התביעה. 

תביעות רשלנות בהריון 

תקופת ההיריון כרוכה בלא מעט בדיקות מעקב רפואיות הנערכות לאישה ההרה ולעובר, כאשר מטרת הבדיקות הינה אבחון מדויק ומקדים של בעיות שונות העלולות לצוץ ולהתפתח במהלך ההיריון אצל האם או העובר. בדיקות אלו כוללות בין היתר: בדיקת שקיפות עורפית הנערכת בשליש הראשון של תקופת ההיריון, בדיקת סיסי שליה הנערכת בין השבוע ה-9 לשבוע ה-12 להיריון, בדיקת אולטרה סאונד המכונה גם סקירת מערכות, בדיקות גנטיות ובדיקת מי שפיר המיועדת לצרכי אבחון תסמונת דאון אצל העובר. 
תביעות רשלנות במהלך ההיריון מוגשות בעיקר בגין מעקב היריון שגוי אשר הוביל להולדת ילדים הסובלים ממומים מולדים, תסמונת דאון או פיגור שכלי, כאשר התביעה מוגשת בטענת הולדה בעוולה המבוססת בין היתר על ההנחה שמעקב היריון מקצועי היה מאפשר אבחון מוקדם של הבעיה, וכפועל יוצא מכך, הייתה ניתנת להורים האפשרות לבצע הליך של הפסקת הריון. 

תביעות רשלנות בלידה

תביעות רשלנות בהיריון כוללות בתוכן גם תביעות המוגשות בגין רשלנות במהלך הלידה. רשלנות בלידה עלולה אף היא להוביל להולדתן של ילדים הסובלים בין היתר משיתוק מוחין, שיתוק בפלג גוף או גפיים, פיגור שכלי, אפילפסיה ובעיות מוטוריות וקוגניטיביות כאלו ואחרות. רשלנות רפואית במהלך הלידה מתרחשת בין היתר בשל הסיבות הבאות: ניהול שגוי ולא תקני של מהלך הלידה, אי נוכחות רופא בכיר במהלך הלידה בלידות בקרב נשים הסובלות מהריון בסיכון, שימוש בצורה לקויה במכשור, הימנעות או איחור בביצוע ניתוח קיסרי ועוד. 

תביעות רשלנות בהיריון ובלידה –ההלכה המשפטית העדכנית

במהלך שנת 2012, בית המשפט העליון, בראשותו של השופט אליעזר ריבים, הרחיב את עילת התביעה העומדת לרשות ההורים בכל אותם מקרים של רשלנות רפואיות בהיריון ולידה, וזאת במסגרת ביטול עילת התביעה (חיים בעוולה) אשר הייתה מונהגת עד אותה שנה. 
לאור החלטה זו, ניתנת להורים האפשרות לתבוע פיצוי כספי מורחב המיועד לצרכי הוצאות  גידולו ומלוא צרכיו של הילוד, וזאת לאורך כל תוחלת חייו המוערכת. פסק הדין אשר ניתן על ידי בית המשפט העליון בשנת 2012, קובע למעשה כי ההורים יפוצו ברמה הכספית בגין כל ההשלכות הכספיות וההשלכות הנפשיות עימן הן נדרשים להתמודד כתוצאה מפעולת רשלנות רפואית בהריון.
תביעת ההורים לפיצוי כספי (בהתאם לפסק הדין התקדימי של השופט ריבים ושבעת שופטי בית המשפטי העליון), מתייחסת לשתי תקופות שונות בחייו של היילוד, הראשונה: תקופת חייו של הילד עד בגרותו, והשנייה, תקופת חייו של הילד לאחר בגרותו. כפועל יוצא מכך, ההורים יהיו זכאים לקבלת פיצוי כספי בגין ההוצאות העודפות לאורך כל תקופת החיים הראשונה של היילוד (עד גיל 18) ולאחר תקופה זו, ההורים יפוצו גם בעבור ההוצאות העודפות וגם בעבור הוצאות המחייה הרגילות.

תביעות רשלנות רפואית בהיריון ובלידה- רישום ותיעוד פעולות רפואיות

תביעות בגין רשלנות רפואית במהלך ההיריון והלידה, מחייבות אתכם, בדומה לכל הליך ניהול תביעה אחר בתחום הרשלנות הרפואית, לבצע רישום מדויק של כל הבדיקות אותן ביצעתם לאורך תקופת ההיריון ואת הרישומים הרפואיים הנלווים להליך הלידה. באמצעות רישום זה ניתן לבחון אילו בדיקות התקיימו על ידי האישה ההרה ובאילו מהן התקיים הליך רשלני. כמו כן, מחובת התובע להסתייע בחוות דעת רפואית הנלווית למסמכי התביעה. 

משרד עורכי דין אסף אודיז- מומחים בניהול תביעות רפואיות בהיריון ובלידה


אנחנו במשרד עורכי הדין אסף אודיז מתמחים בניהול תיקי רשלנות רפואיות עם סוגיות מורכבות במגוון רחב של נושאים, לרבות, תביעות רשלנות בהיריון ותביעות רשלנות בלידה. הידע המקצועי העומד לרשותנו בשילוב הניסיון המעשי בניהול תביעות מסוג זה, מאפשר לכל אחד ואחת מלקוחותינו להסתמך על השירותים המשפטיים-מקצועיים המוצעים להם בתחום, לרבות, שירותי ייעוץ וייצוג משפטי לניהול ערכאות בתחום הרשלנות, שירותי מומחים רפואיים לצרכי צירוף חוות דעת רפואיות למסמכי התביעה וליווי משפטי לאורך כל הדרך עד להשגת התוצאות המשפטיות הטובות ביותר עבורם.