לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות רפואית בהריון - סוכרת הריון

מהי סוכרת הריון ומהם הסיכונים הנלווים אליה? כיצד היא ניתנת לאבחון ומה הן הסיבות המובילות לרשלנות רפואית באבחון סוכרת הריון? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

מספר מילים על סוכרת הריון

סוכרת הריון הינה תופעה המתרחשת כתוצאה מחוסר איזון ברמת הסוכר של האישה ההרה. תופעה זו עלולה להוביל ללא מעט סיבוכים לאורך תקופת ההיריון והלידה, כאשר בין יתר הסיבוכים הנפוצים תמצאו: לידה מוקדמת, עלייה משמעותית במשקלו של העובר, סיבוכים במהלך הלידה, רעלת הריון ועוד. 
ישנם לא מעט גורמי סיכון העלולים להעיד על הימצאותה של סוכרת היריון, לרבות, השמנת יתר במהלך תקופת ההיריון, היריון בגילאים מתקדמים (מעל גיל 40), נשים שלהן היסטוריה משפחתית של סוכרת, או לחילופין, נשים אשר סבלו מסוכרת עוד טרם קליטתן להיריון. 

סוכרת הריון –כיצד מאבחנים זאת?

סוכרת הריון ניתנת לאבחון באמצעות בדיקות רפואיות שונות כגון: בדיקת רמת הגלוקוז בדם ובדיקת העמסת סוכר. בכל אותם מקרים בהם סוכרת היריון מאובחנת בשלבים מוקדמים להיווצרותה, כך ניתן לטפל באישה ההרה ולמעשה להפחית בצורה משמעותית את הסיבוכים הנלווים לתופעה זו. 
הטיפול בסוכרת הריון מיושם בין היתר באמצעות טיפול תרופתי (זריקות אינסולין), תזונה נכונה, פעילות גופנית מתונה ועוד. מטרת הטיפול היא למעשה לשמור על רמת סוכר מאוזנת לאורך כל שלבי ההיריון, והמסגרת הטיפולית נקבעת בהתאם לרמת הסוכר והנחיות הרופא המלווה את ההיריון. 

רשלנות רפואית בהריון –אבחון סוכרת הריון

רשלנות רפואית באבחון סוכרת הריון מתרחשת בכל אחד מהמקרים הבאים:
במקרים בהם הרופא המטפל לא פעל להפניית המטופלת לקיומן של בדיקות סוכר, וזאת במידה וקיים חשד סביר להימצאותה של סוכרת היריון. 
במקרים בהם הרופא המטפל לא פענח בצורה הנכונה והמדויקת את תוצאות הבדיקה. 
במקרים בהם תוצאות הבדיקה היו גבוליות והרופא המטפל לא פעל לביצוע בדיקה חוזרת. 

חשוב לדעת: היעדר אבחון או אבחון מאוחר של סוכרת ההיריון עלול להוביל להתפתחות סיבוכים במהלך ההיריון והלידה ואף לגרימת נזקים פיזיים לאם ולעובר. 
רוצות לדעת יותר על רשלנות רפואית בהריון בכל הנוגע לאבחון סוכרת הריון? לפגישת ייעוץ מקדימה וללא עלות צרו איתנו קשר עוד היום.