לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

מקרים נפוצים בהם יש עילה להגשת תביעה

תביעות רשלנות רפואית, כנגד מי הן מופנות ומהם המקרים הנפוצים המהווים עילה להגשת תביעה מסוג זה? כל התשובות במאמר שלפניכם. 

תביעות רשלנות כנגד מי הן מוגשות?


תביעות רשלנות רפואית מוגשות נגד מרכזים רפואיים בהם התקיימו הטיפולים הרפואיים הרשלניים. וזאת לנוכח העובדה שלבית החולים (בין אם מדובר בבית חולים פרטי, ממשלתי או כזה הפועל מטעם קופות החולים), קיימת אחריות שילוחית כלפי עובדיו. כיום, לנוכח העלייה המתמדת בהיקף התביעות המוגשות כנגד בתי החולים ברחבי הארץ בגין עוולת רשלנות רפואית, כל אחד מבתי החולים מחזיק בביטוח נגד תביעות רשלנות. 

במקרים מסוימים כגון אבחון שגוי, תביעת הרשלנות הרפואית מוגשת כנגד מספר גורמים במקביל, החל מהרופא המטפל דרך המכון הרפואי בו התקיים האבחון ועד למוסד הרפואי בו ניתן לכם טיפול רפואי המבוסס על אבחון שגוי. ההחלטה בנוגע לזהות הנתבע, נקבעת ברוב המקרים על ידי עורך הדין המלווה אתכם בהגשת תביעת הרשלנות, וזאת בהתאם להיקף הנזק אשר נגרם לכם כתוצאה מהטיפול הרשלני. 
סוגים שונים של תביעות רשלנות רפואית

תביעות רשלנות רפואית בניתוח, לרבות ניתוחים מצילי חיים, ניתוחים פלסטיים, ניתוחים כירורגיים, ניתוחים אורטופדיים, ניתוחי פה ולסת, ניתוחי לייזר ועוד. 

תביעות רשלנות רפואית באבחון , לרבות רשלנות באבחון סרטן. 
תביעות רשלנות רפואית בגין קבלת טיפול תרופתי שאינו מתאים למצבו של החולה.
תביעות רשלנות רפואית בהיריון ולידה.
תביעות רשלנות בתחום רפואת ילדים.
תביעות רשלנות בתחום רפואת השיניים. 
תביעות רשלנות בתחומי הרפואה האסתטית.

תביעות רשלנות רפואית-מהיכן מתחילים? 

תביעות בגין עוולת רשלנות רפואית מכל סוג, הן תביעות המחייבות את מגיש התביעה להסתייע בשירותיו של עורך דין רשלנות רפואית המתמחה בנושא. כפועל יוצא מכך, אנו ממליצים לכם לקיים פגישת ייעוץ מקדימה עם עורך הדין, וזאת על מנת לבחון את כל ההיבטים הנלווים להליך התביעה, לרבות, הערכת סיכוני וסיכויי התביעה. 
פנייה מוקדמת ככל הניתן לשירותיו של עורך הדין, תאפשר גם לכם לגבש את כתב התביעה במהירות המרבית, וכפועל יוצא מכך, לזרז את הליכי התביעה הנדרשים.