לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

תביעות רשלנות רפואית- חשיבותם של המסמכים הרפואיים

מהם המסמכים הרפואיים הנדרשים לצורך הגשתן של תביעות רשלנות רפואית ומהי חשיבותם? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

איסוף מסמכים רפואיים –כיצד? 
אחד השלבים המקדימים להגשתן של תביעות רשלנות רפואית מכל סוג, הינו הליך הכולל איסוף של מלוא החומר הרפואי הכולל בין היתר: תיק רפואי, צילומים רלוונטיים, גיליון אשפוז, ממצאי בדיקות וכדומה. בהתאם לחוק המונהג במדינת ישראל, כל מוסד רפואי מחויב בהפעלת מחלקת רשומות רפואיות באמצעותה כל מטופל רשאי לקבל את מלוא המסמכים הרפואיים בעניינו, וזאת בהתאם למחיר המשתנה ממוסד למוסד בנוגע לגובה דמי הטיפול. במקרים מסוימים המידע הרפואי הינו חסוי ולצורך השגתו נדרש הליך מקצועי המאפשר למטופל (או בא כוחו) לקבל לידיו את הרשומות החסויות, או לחילופין, לעיין במסמכים בלבד.  

חשיבותם של המסמכים הרפואיים
המסמכים הרפואיים מהווים חלק בלתי נפרד מכל כתב תביעה המוגש בגין רשלנות רפואית, ולפיכך, חשיבותם באה לידי ביטוי לאורך כל שלבי הגשת התביעה, החל מהשלבים המקדימים של הערכת התיק על ידי עורך הדין, דרך קבלת חוות דעת רפואית ועד להצגת ראיות כאלו ואחרות בבית המשפט. 

מסמכים רפואיים- מתי מומלץ לפעול להשגתם?
את הליך איסוף המסמכים הרפואיים מומלץ להתחיל מהרגע הראשון בו מתעורר בכם החשד לקבלת טיפול רפואי רשלני, וזאת מכיוון שהחובה המוטלת על המוסדות הרפואיים השונים בדבר שמירת רשומות רפואיות הינה חובה המוגבלת בזמן. כמו כן, איסוף מהיר של המסמכים הרפואיים הינה פעולה המאפשרת לכם להיוועץ עם אנשי המקצוע השונים (עורכי דין, מומחים רפואיים) מוקדם ככל האפשר, וכפועל יוצא מכך, להשלים את הליך הגשת כתב התביעה מהר ככל הניתן. הליך איסוף החומר הרפואי הינו הליך הנמצא בתחום אחריותו של התובע, כאשר היוועצות מוקדמת עם עורך הדין, תאפשר לתובע להיחשף לכל הזכויות והדרכים העומדות לרשות לצרכי השגת חומר רפואי גלוי או חסוי. 

חשוב לדעת: עורך הדין בו בחרתם לצורך ניהול תיק התביעה, חייב לקבל לידיו את רשימת המסמכים המקיפה והעדכנית ביותר, וזאת לצרכי הערכת מלוא סיכויי או סיכוני התביעה.