לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות רפואית בניתוח לפרוסקופי

מהו ניתוח לפרוסקופי, כיצד הוא מתבצע ומתי נוצרת עילה להגשת תביעת רשלנות רפואית בניתוח לפרוסקופי? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

מספר מילים על ניתוחים לפרוסקופיים
ניתוח לפרוסקופי הוא למעשה ניתוח בטן המיושם באמצעות החדרת מצלמה זעירה אל תוך בטנו של המנותח המאפשרת לצוות הרפואי לצפות בתוך הנעשה בגופו של המנותח לאורך כל שלבי הניתוח. ניתוחים לפרוסקופיים מיושמים כיום למגוון רחב של מטרות כגון: ניתוחים לכריתת המעי הגס, כיס המרה והתוספתן, ניתוחים לתיקון בקע, ניתוחים לקיצורי קיבה ועוד. 

רשלנות רפואית בניתוח לפרוסקופי- מתי היא מתקיימת? 


רשלנות רפואית בניתוח לפרוסקופי עלולה להתקיים במספר מקרים הכוללים בין היתר:
1. אי הסכמה מדעת- בדומה לכל הליך ניתוחי אחר, גם ניתוחים לפרוסקופיים מחייבים את הצוות הרפואי במתן הסברים מפורטים אודות ההליך הניתוח, השלכותיו, סיכויי ההחלמה, הסכנות הנלוות אליו וכדומה. בכל אותם מקרים בהם לא ניתנה הסכמה מדעת על ידי המועמד לניתוח או במקרים בהם לא המנותח לא קיבל את מלוא האינפורמציה הנדרשת, נוצרת עילה להגשתה של תביעת רשלנות רפואית בניתוח לפרוסקופי. 

2. ביצוע רשלני (מבחן הרופא הסביר)- ניתוחים לפרוסקופיים בדומה לכל הליך ניתוחי אחר, חייבים להתבצע על ידי צוות רפואי מיומן הפועל בהתאם לכל הפרמטרים הנלווים למה שמכונה בשפה המקצועית: מבחן הרופא הסביר. ביצוע רשלני של הניתוח כולל בתוכו גם מקרים בהם נותר חפץ או גוף זר בגופו של המנותח לאחר קיומו של ניתוח לפרוסקופי. 

3. אי התאמתו של המטופל לניתוח לפרוסקופי- בהיבט האנטומי, לא כל אדם מתאים לעבור ניתוח לפרוסקופי, ולכן ישנו צורך בביצוע בדיקות התאמה מקדימות בקרב המועמד לניתוח עוד טרם ההחלטה לנתחו באמצעות ניתוח לפרוסקופי. קיומו של הניתוח ללא בדיקות ההתאמה המקדימות עלול להוביל לנזקים בלתי הפיכים ומכאן נוצרת עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית.

כיום, בשל שכיחותם של הניתוחים הלפרוסקופיים, הולכים וגוברים המקרים בהם מתקיימת רשלנות רפואית בניתוחים מסוג זה, ובדומה לכל תביעת רשלנות רפואית אחרת, גם במקרים אלו מומלץ להיוועץ עם עורך דין המתמחה בנושא. 

לקבלת ייעוץ והכוונה משפטית ללא עלות בכל הנוגע להגשת תביעות רשלנות בניתוח לפרוסקופי, צרו איתנו קשר עוד היום.