לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות רפואית בניתוח כתוצאה מהליך הרדמה לקוי

מהו תפקידו של הרופא המרדים, מהם סוגי ההרדמה הקיימים ומתי מתעוררת עילה להגשתה של תביעת רשלנות בניתוח בשל פעילותו של הרופא המרדים? על כך ועוד במאמר שלפניכם. 

מספר מילים על תפקידו על רופא מרדים

רופא מרדים הינו רופא בעל התמחות במתן תרופות מאלחשות ובהפעלת מכשור רפואי המיועד לצרכי מעקב אחר המתרחש בגופו של המנותח במהלך הניתוח. רופא זה מחויב במתן הערכה רפואית ובניית תכנית הרדמה אישית לכל מועמד לניתוח, וזאת בהתאם להליך הניתוחי אותו הוא עומד לעבור ובהתאם למצבו הבריאותי של המטופל. לאורך שלבי הניתוח, הרופא המרדים אחראי על מעקב אחר מצבו של המנותח ועל וויסות מינון התרופות המאלחשות במידת הצורך. כמו כן, הרופא המרדים אחראי על נטרול השפעתן של התרופות עם סיומו של ההליך הניתוחי. 

כיום, הרופאה המודרנית מונה שלושה סוגים עיקריים של הרדמה, מקומית, אזורית וכללית, כאשר כל אחד מהם מותאם להליך הניתוחי אותו עומד לעבור המועמד לניתוח. הרדמה מקומית היא למעשה אלחוש של תא עצב באזור מסוים ונקודתי בגוף, הרדמה אזורית הינה פעולת אלחוש של תאי עצב באזור מסוים וגדול בגוף והרדמה כללית הינה פעולה במסגרתה הגוף מצוי בחוסר הכרה לפרק זמן מסוים, וזאת על מנת שהמוח איננו יהא מסוגל לחוות כל סוג של כאב.

רשלנות רפואית בניתוח כתוצאה מפעילותו של הרופא המרדים 

רשלנות רפואית בניתוח הנובעת כתוצאה מפעולה רשלנית של הרופא המרדים, עלולה להוביל לגרימת נזק בלתי הפיך בגופו של המנותח. רשלנות זו עלולה להתרחש כתוצאה מ:

בניית תכנית הרדמה אישית אשר איננה תואמת את מצבו הבריאותי של המועמד לניתוח

קביעת מינון לא מדויק של תרופות מאלחשות 

ביצוע הליך ההרדמה באופן שגוי או לקוי 

חוסר תשומת לב בכל הנוגע למעקב אחר מערכות גופו של המנותח לאורך שלבי הניתוח 


אנחנו במשרד עורכי הדין-אסף אודיז, מטפלים בכל סוגי תביעות רשלנות רפואית בניתוח, לרבות מקרים בהם חלה טעות בתהליך ההרדמה או מקרים בהם ניתן להוכיח כי הרופא המרדים התרשל בתפקידו. לקבלת ייעוץ ראשוני בנושא ובחינם צרו איתנו קשר עוד היום.

חייגו עכשיו ליעוץ ראשוני חינם 03-6868831