לבירור פיצויים, ניתן להתקשר:
03 686 8831
לייעוץ חינם ללא התחייבות, עבור הערכת שווי תביעתך, יש למלא פרטים:
התקשרו: 03-686-8831

רשלנות ברפואת שינייםמקרים בהם מוגשות תביעות בגין רשלנות רפואית בשיניים:   

שיני בינה – בעיה נפוצה ככל שהדבר נוגע לשיני בינה היא היעדר מקום מרווח דיו בחלל הפה לבקיעתה. שכן, שיני הבינה הן השיניים האחרונות לבקוע בחלל הפה, בדרך כלל לקראת שנות ה – 20 המוקדמות לחיינו. במידה ו – רופא השיניים עוקר שלא לצורך את שן הבינה. מבצע את הליך העקירה שלה באופן רשלני. אינו מטפל בזיהום שנוצר בעקבות עקירתה, הרי שיתכן ויש מקום להגיש נגדו תביעה בגין רשלנות רפואית. 

טיפולי שורש – לעתים ליבת השן נפגעת. כשזה קורה, עולה הצורך לאטום את פנים השן לאחר חילוץ החלק הפגום. הבעיה לא תמיד ניתנת לפתרון באמצעות טיפול בודד. לעתים, מתפתח  זיהום או דלקת חריפה. במקרים אלו, על הרופא לבדוק באמצעות צילומי רנטגן, האם יש צורך בטיפול נוסף או שיש צורך בעקירת השן מן השורש. במידה והרופא עקר את השן בעוד שעל פי הצילומים ניתן היה לטפל בבעיה באמצעות טיפול שורש נוסף, הרי שיתכן ויש מקום ועילה לתבוע את הרופא בגין טיפול לקוי. 

שיקום הפה – טיפולים שנועדו לשפר את תפקוד הפה ואת המראה שלו מבחינה אסתטית, (סתימה, הלבנת שיניים, כתר, השתלות שיניים תותבות, גשר וכיוצ"ב הליכים רפואיים). חלק מן הטיפולים מצריכים הכנת תוכנית מתאימה המבוססת על בדיקות שיניים וצילומי רנטגן.   

אורתודנטיה , (יישור שיניים) – טיפול שנועד ליישר את שיני המטופל. כאמור, מדובר בטיפול אלקטיבי, המתבצע באמצעות פלטות, טבעות וגשרים. לעתים, תוצאות הטיפול לא מחזיקות מעמד ואחרי מספר שנים חל שינוי כתוצאה מתזוזות פנימיות של השיניים.  

הידעת – רשלנות רפואית בשיניים עלולה להתרחש עוד בשלב ההרדמה. 
טיפול לקוי בשיניים יכול להתבטא עוד בשלב מתן זריקת ההרדמה. על פניו, מדובר בהליך שגרתי המתקיים במסגרתם של טיפולים רפואיים רבים. רשלנות במתן זריקת הרדמה יכולה להתבטא בהזרקת מינונים שגויים או בשימוש בחומרים במטופלים שהינם רגישים לחומרים אלו. הנזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מרשלנות כאמור הינם שונים: החל משיתוק בחלל הפה, (בין אם זמני ובין אם לצמיתות), עובר בפגיעה בלסת ו/או בשרירי הפנים, דום לב ואף מוות.    

 למרות שטיפולי השיניים נתפסים אצל חלק ניכר מן האוכלוסייה כדבר שבשגרה, לעתים הם כוללים פרוצדורות רפואיות מורכבות שלא בהכרח מסתיימות בתוצאה הרצויה.  

סוגי הטיפולים ברפואת השיניים מתחלקים לשניים:
טיפולים הנחוצים למטופל ולבריאותו וביניהם טיפולי שורש, סתימות או עקירות שיניים וטיפולים נוספים שנועדו לשקם את  הפה. הסוג השני של הטיפולים בתחום רפואת השיניים הוא הטיפולים האלקטיביים וביניהם ניתן למצוא הליכים כדוגמת הלבנת שיניים ואורתודנטיה, בדומה לכל תחום התמחות ברפואה, גם לתחום רפואת השיניים היבטים המייחדים אותו מתחומים אחרים. 
רופא השיניים מחויב לשמור על מספר עקרונות, שעוגנו בפסיקה ובחקיקה, במהלך הטיפול הרפואי שהוא מעניק למטופליו: חובת זהירות. הסכמה מדעת של המטופל. ביצוע הטיפול בהתאם למבחן "הרופא הסביר", לרבות מעקב אחר תוצאות הטיפול.

האם רשאי רופא השיניים להפסיק את הטיפול הרפואי בגין חוב כספי? אין זה סוד, רפואת השיניים הינה פרטית וכפועל יוצא מזה מאוד יקרה, כשנכנסים לרופא השיניים ומקבלים אבחנה ראשונית, אולי יודעים איפה מתחילים, אבל לא בהכרח יודעים מתי הטיפול יסתיים וכמה זמן הוא יימשך. לעתים, יש צורך בסדרה של פגישות עד אשר הטיפול בבעיה הרפואית מסתיים.  

לעתים רופאי השיניים מסרבים לסיים את הטיפול הרפואי בכללותו כאשר המטופל אינו עומד בתשלומים הכספיים. במקרה כזה חשוב לדעת, שלעתים סירובו של הרופא להמשיך בטיפול עקב חוב כספי עשויה להקים עילת תביעה בגין הפרת חובת הנאמנות ואף רשלנות מצד הרופא. 

מה עלי לעשות אם אני מעוניין להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית בשיניים? 

על המטופל להיבדק אצל מומחה בתחום במסגרתו הוא סבור שנגרמה הרשלנות הרפואית. במידה וחוות דעת המומחה תומכת בסברתו, הרי שבאמצעות עו"ד, המתמחה ברשלנות רפואית, יש להגיש את הטענות ואת המסמכים, (מסמכים רפואיים המפרטים את הטיפול, צילומי רנטגן ומסמכים אחרים המתעדים את בדיקות השיניים שעבר וכן קבלות וחשבוניות שקיבל לאחר ששילם עבור הטיפולים המדוברים) למומחה רפואי בתחום הרלוונטי. המומחה הרפואי שיקבל לידיו את החומר יצטרך לקבוע האם גם הוא סבור שהרופא הנדון התרשל במילוי תפקידו ולא עמד במבחן "הרופא הסביר" במסגרת הנסיבות.